
Peste 57% dintre români folosesc cel puțin un sistem smart pentru gestionarea energiei în locuință, cel mai utilizat dispozitiv fiind termostatul inteligent, prezent în casele a 43% dintre respondenți, urmat de aplicațiile de monitorizare a consumului pe telefonul mobil (19,5%) și prizele smart (16,9%), reiese dintr-o cercetare sociologică realizată pentru platforma despre-energie.ro, un proiect al … Continuă să citești Studiu: Circa 60% dintre români folosesc cel puțin o soluție smart pentru gestionarea energiei în gospodărie


























