Un nou membru în Directoratul Transelectrica: Bogdan Marcu a absolvit Facultatea Energetica, UPB. Vine de la Hidroelectrica

Publicat pe Categorii Flux energetic
Prima Pagina Actual Flux energetic Un nou membru în Directoratul Transelectrica: Bogdan Marcu a absolvit Facultatea Energetica, UPB. Vine de la Hidroelectrica

O nouă numire la Transelectrica,  în Directorat. Compania a anunțat, într-un raport transmis BVB, că – în  ședința din data de 09 ianuarie 2020 – CS a decis desemnarea domnului Corneliu-Bogdan Marcu în calitatea de membru provizoriu al Directoratului începând cu data de 09 ianuarie 2020 și până la data de 20 aprilie 2020.

Spre deosebire de alți colegi din echipa CS, Corneliu-Bogdan Marcu are absolvit Universitatea Politehnica București, Facultatea Energetica. Potrivit datelor personale postate pe facebook, Marcu este Dr. Inginer la Hidroelectrica. Încă o informație publică despre noul membru în CS Transelectrica: de la 1 iulie 2016, este Consilier Județean la Consiliul Județean Dâmbovița.


Publicat de

Redacția

Echipa InvesTenergy

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *