
Agenția, subordonată Secretariatului General al Guvernului, se finanţează de la buget Agenţia Naţională de Resurse Minerale (ANRM), instituţia care se ocupă de reglementarea operatorilor din sectorul petrolier şi minier, inclusiv de calculul şi colectarea redevenţelor, duce mare lipsă de specialiști. În prezent, se lucrează cu doar 25 specialiști. Anul trecut, 14 au ieșit la pensie … Continuă să citești Criză de specialiști la ANRM. S-au scos la concurs 24 de poziţii şi s-a prezentat doar un candidat! Se cere experiență, este mult de lucru, însă salariile sunt mici


























