
După Romgaz, statul, prin Ministerul Energiei, cere dividende suplimentare și de la Nuclearelectrica. Consiliul de Administrație al companiei a convocat Adunarea Generala Ordinara a Actionarilor pentru data de 10.12.2018, pentru “aprobarea propunerii privind repartizarea de dividende în conformitate cu prevederile art. II și III din OUG nr. 29/2017, aprobarea valorii totale a dividendelor brute în … Continuă să citești Statul ia banii de investiții de la companiile energetice. După Romgaz, Ministerul Energiei a cerut dividende suplimentare de la Nuclearelectrica de 238 milioane lei


























