
Aflat la Timișoara, premierul Mihai Tudose a avut cuvinte de laudă la adresa autorităților din Comitetul pentru Situații de Urgență Timiș și critici pentru Enel pentru modul în care au acționat pentru înlăturarea urmărilor furtunii de duminică. ”Felicit toate autoritățile din Comitetul pentru Situații de Urgență Timiș. (…). De asemenea, am speranțe că se va … Continuă să citești Premierul Tudose, atac la Enel după furtună. Vrea termene de intervenție mai scurte. ANRE anunță verificări la distribuitorii Electrica și Enel. Ultima oră: 91% din clienții afectați, reconectați la rețea

























