
Pentru proiectul “Energie din… nimic”, a fost acordată, în premieră, o mențiune națională, unui elev al Școlii Gimnaziale „Sf. Silvestru” din București, care a demonstrat cum poate încărca un telefon mobil utilizând o antenă amplasată pe peretele interior al unui imobil, cu ajutorul căreia a generat curent electric cu tensiune de până la 6V, aparent … Continuă să citești Play Energy, ediția a 10-a: Elevii care și-au folosit energia, premiați de Enel

























