
Consumul de energie primară a crescut în 20 de state membre în 2017 față de anul precedent, cele mai mari creșteri fiind înregistrate în Malta (+ 12,9%), România (+5,7%) și Spania (+ 5,4%) România, pe drumul cel bun în ce priveste economiile de energie Consumul de energie primară a crescut în 20 de state membre … Continuă să citești Comisia Europeană anunță că și-a îndeplinit pe deplin angajamentele legate de viziunea sa privind o strategie a uniunii energetice


























